تمیز کردن اجاق گاز با استفاده از مواد شوینده مناسب

احتمالا بارها پیش آمده که گاز خانه تان به حدی کثیف شده که تکه های سوخته غذا و روغن روی آن مانده اند و به هیچ عنوان تمیز نمیشوند. تمیز کردن اجاق گاز جزو سختترین بخش های تمیز کردن خانه است. خیلی اوقات برای تمیز کردن راحتتر گاز، لازم است تا از مواد تمیزکننده کمک گرفته شود. در مقاله پیش رو به آموزش تمیز کردن گاز خواهیم پرداخت.

شاید بسیاری از افراد به طور تجربی متوجه شده باشند که استفاده از آب جوش و یا نمک، کار تمیزکردن گاز را راحتتر میکند. در ادامه روش های بهتری را برای تمیز کردن اجاق گاز آموزش می دهیم و با تمیز کردن اجاق گاز با استفاده از مواد شوینده مناسب آشنا می شویم.

تمیز کردن اجاق گاز خانگی

انواع روش تمیز کردن اجاق گاز با استفاده از مواد شوینده مناسب

تمیزکردن گازهایی که خیلی کثیف نیستند

برای تمیزکردن گازهایی که خیلی کثیف نشده اند و روی آنها گریس تشکیل نشده است، میتوان از مواد پاک کننده و آب گرم استفاده کرد. برای اینکار کافیست ابتدا با استفاده از آب گرم مقداری روی گاز را خیس کنید. مواد پاک کننده ساده را روی آن ریخته و با یک ابر میتوانید به سادگی گاز را پاک کنید.

شستن با استفاده از استیک اسید و آب جوش

تمیز کردن گازهای مقداری کثیفتر

برای مواردی که گاز مقداری کثیفتر از حالت قبلی است، میتوان برای خود گاز از همان مواد قبلی استفاده کرد اما شعله پخش کن و میله های اجاق گاز(چدن گاز) را باید جدا کرده و آنها را به مدت یکی دو ساعت در مخلوط آب جوش، مایع ظرفشویی و استیک اسید قرار داد. بعد از آن با استفاده از یک اسکاچ زبر یا سیم ظرفشویی، به زاحتی میتوانید تمام سوختگی ها و روغنهای روی آنرا تمیز کنید.

 

 

فروش استیک اسید

تمیزکردن گازهای بسیار کثیف

در مورد گازهایی که با روش های قبلی تمیز نشدند، میتوان از آمونیاک استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که آمونیاک ماده خطرناکی است و در هنگام کار با آن لازم که موارد ایمنی رعایت شوند. برای اینکار، قبل از هرچیزی پنجره های نزدیک را باز کنید؛ زیرا آمونیاک دارای بخاراتی است که برای سیستم تنفسی اذیت کننده هستند.

فروش آمونیاک

دستکش پلاستیکی به دست کرده و از ماسک تنفسی استفاده کنید. چدن های گاز را برداشته و سعی کنید که این مرحله را در فضای باز انجام دهید. آنها را در یک زیپ کیف قرار داده و مقداری آمونیاک داخل آن بریزید. زیپ کیف را ببندید و برای مدت حدودا 8 ساعت آنرا در نزدیک پنجره یا بیرون بگذارید. پس از 8 ساعت میتوانید آنرا باز کرده و با یک اسکاچ زبر یا سیم، چدن را تمیز کنید. مشاهده خواهید کرد که چدن به سادگی پاکیزه خواهد شد.

در فیلم زیر تمیزکردن بخش های چدنی گاز با استفاده از آمونیاک آموزش داده شده است:

اگر موارد بالا را برای تمیز کردن اجاق گاز استفاده کنید، مشاهده خواهید کرد که اجاق مثل اولش کاملا تمیز و نو شده است.

امیدوارم از مقاله لذت برده باشید. اگر شما هم روشی برای تمیز کردن اجاق گازتان استفاده میکنید که فکر میکنید مناسب است، آنرا در نظرات برای ما ارسال کنید.

با تشکر

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید


5 از ۵
برچسب ها :

مقاله های تمادکالا

برای آنکه بتوانیم از امکانات آزمایشگاهی به درستی استفاده کنیم و آزمایش­ها را با دقتی زیاد انجام دهیم آشنایی با وسایل و دستگاه­های آزمایشگاهی ضروری می­باشد که در این بخش با پنجاه نوع از مهمترین و رایج ­ترین وسایل و دستگاه­ های موجود در آزمایشگاه­ های شیمی آشنا می­ شویم. خرید ظروف آزمایشگاهی خرید تجهیزات […]

یکی از علل خرابی و کاهش عمر ترانس ها، ورود رطوبت به محفظه آنها و تاثیر این رطوبت بر روغن ترانسفورماتور است. سیلیکاژل ماده ایست که از سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده است و دارای فرمول SiO2 است. عمده استفاده سیلیکاژل به عنوان رطوبت گیر است. این ماده توانایی بالایی در جذب رطوبت محیط اطراف […]

یکی از مشکلات امروزه افراد، وجود استانداردهای مختلف در سراسر جهان و در نتیجه آن وحود واحدهای مختلف است. این موضوع باعث شده تا تبدیل کردن واحدها به همدیگر یکی از معضلات امروزه افراد شود. در مقاله پیش رو قصد داریم ابزاری آنلاین برای تبدیل واحدهای مختلف به یکدیگر را معرفی کنیم. تبدیل واحد آنلاین […]

هیچ چکیده‌ای موجود نیست زیرا‌این یک نوشته حفاظت شده است.

یک پاسخ به “تمیز کردن اجاق گاز با استفاده از مواد شوینده مناسب”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان تمادکالا