تبدیل واحد طول چگونه انجام می شود؟

طول یکی از کمیت هایی است که واحد های مختلفی دارد و تعداد زیادی از این واحد ها امروزه در نقاط مختلف جهان استفاده میشوند. مشکلی که در حال حاضر وجود دارد، این است که کشورهای مختلف واحدهای طولی متفاوتی را به رسمیت میشناسند.

این تفاوت واحدهای طول در کشورهای مختلف، مشکلات زیادی را فراهم آورده است. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در حال کار کردن با نقشه یا برنامه ای بوده باشید و ببینید که مقیاس آن بر اساس واحدهای متفاوتی نسبت به واحدهای ما هستند. در کشورهای زیادی برای اندازه گیری و بیان کردن مسافت، به جای استفاده از واحد کیلومتر، از واحد مایل استفاده میشود.

تبدیل واحد آنلاین تمادکالا

واحد های اندازه گیری طول

جال چگونه میتوان کیلومتر و مایل را به یکدیگر تبدیل کرد؟

تبدیل واحد مایل و کیلومتر به یکدیگر

کیلومتر واحدی است که در سیستم متریک برای اندازه گیری مسافت های طولانی استفاده میشود.

مایل واحدی است که در سیستم اندازه گیری آمریکایی برای اندازه گیری مسافت های طولانی و مسافت های بین شهری مورد استفاده قرار میگیرد.

در سیستم آمریکایی هر مایل معادل 5280 فیت(فوت) است.

در سیستم متریک هر کیلومتر معادل 1000 متر است.

تبدیل کیلومتر به مایل:

هر کیلومتر = 0.621371 مایل

هر مایل = 1.609344 کیلومتر

تبدیل سرعت مایل بر ساعت و کیلومتر بر ساعت

برای تبدیل سرعت مایل بر ساعت و کیلومتر بر ساعت نیز میتوان از همان تبدیل های بالا استفاده کرد. این تبدیل ها برای مایل بر ساعت و کیلومتر بر ساعت نیز به صورت زیر در می آیند:

1 کیلومتر بر ساعت = 0.621371 مایل بر ساعت

1 مایل بر ساعت = 1.609344 کیلومتر بر ساعت

تبدیل دیگر واحد های طول به یکدیگر

اصلی ترین واحدهای طول که در حال حاضر در جهان مورد استفاده قرار میگیرند متر، اینچ، یارد، فوت و مایل هستند. واحدهای متریک میتوانند با استفاده از پیشوندهای SI به یکدیگر تبدیل شوند.

تبدیل دیگر واحدها:

1 فیت = 12 اینچ

1 یارد = 3 فیت

1 یارد = 36 اینچ

1 مایل = 1760 یارد

1 مایل = 5280 فیت

برای تبدیل واحدهای متریک به هرکدام از این واحدها نیز میتوان ابتدا از تبدیل کیلومتر به مایل استفاده کرد و سپس آنرا به هرکدام از این واحد ها تبدیل کرد.

تبدیل واحد های SI به یکدیگر(پیشوند های SI)

این پیشوندها عبارتند از:

  • نانو: 0.000000001
  • میکرو: 0.000001
  • میلی: 0.001
  • سانتی: 0.01
  • دسی: 0.1
  • دکا: 10
  • هکتا: 100
  • کیلو: 1000
  • مگا: 1000000
  • گیگا: 1000000000

با اضافه شدن هرکدام از این پیشوندها در ابتدای واحد، اندازه واحد جدید در ضریب آنها ضرب میشود.

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید


5 از ۵
برچسب ها :

مقاله های تمادکالا

بدن انسان به دلیل برخی اتفاقات ماننده فعالیت بدنی زیاد یا عمل جراحی یا … باعث افت الکترولیت های داخل بدن می‌شود. این افت مواد مورد نیاز بدن باعث بروز مشکلات بسیار خطرناکی می‌شود؛ برای مثال کمبود یون پتاسیم در خون باعث بروز هیپوکالمی که بر روی ضربان قلب تاثیرات خطرناکی می‌گذارد. برای جایگذاری این […]

محلول­‌های استاندارد و ویژگی­ آن­‌ها در ابتدا به تعریف محلول استاندارد می­پردازیم. محلول استاندارد، محلولی است که غلظت آن به صورت کاملا دقیقی مشخص شده است. در واقع نسبت حل­شونده به حلال معین است و تمامی نسبت­ها در محلول در دسترس می­باشد. غلظت محلول­های استاندارد معمولا با واحد مول بر لیتر یا مولاریته بیان می­­شود. […]

محیط کشت چیست؟

12 خرداد 1398
محیط کشت

محیط کشت به محیطی گفته میشود که در آن مواد لازم برای رشد و تکثیر سلول‌ها قرار دارد. محیط کشت به صورت جامد، مایع یا ژل است. این مایع شرایط مناسب را برای رشد و تکثیر سلولها فراهم میکند. محیط کشت کاربرد های زیادی دارد. عمده کاربرد آن در کارهای تحقیقاتی و برای بررسی میکروبها، […]

احتمالا بارها پیش آمده که گاز خانه تان به حدی کثیف شده که تکه های سوخته غذا و روغن روی آن مانده اند و به هیچ عنوان تمیز نمیشوند. تمیز کردن اجاق گاز جزو سختترین بخش های تمیز کردن خانه است. خیلی اوقات برای تمیز کردن راحتتر گاز، لازم است تا از مواد تمیزکننده کمک […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان تمادکالا