کاربرد سولفات مس

سولفات مس، مس سولفات یا کات کبود، ماده ای بسیار پرکاربرد در صنعت و با فرمول شیمیایی CuSO4 است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کات کبود میتوانید مقاله “کات کبود و انواع آن” را مطالعه فرمایید. در مقاله پیش رو قصد داریم به معرفی کاربردهای سولفات مس بپردازیم. فروشگاه تمادکالا این امکان را فراهم کرده است تا از خدمات فروش سولفات مس در گرید های آزمایشگاهی و صنعتی در مقادیر دلخواه استفاده کنید.

فروش سولفات مس

کاربرد سولفات مس در پرورش طیور

مس یکی از مواد ضروری برای بدن است که در بسیاری از اتفاقات درون بدن به صورت غیر مستقیم دخیل است. مس یکی از موادی است که تاثیر زیادی در سیستم ایمنی پرندگان دارد. نیاز پرندگان به مس در زمان آلودگی های عفونی افزایش می یابد. معمولا برای افزایش سلامت و ایمنی جوجه ها، سطوح مس را برای آنها افزایش میدهند.

کاربرد سولفات مس در پرورش طیور

  • کمبود مس باعث تضعیف سیستم ایمنی جوجه ها میشود. استفاده از سولفات مس در جیره، برای تامین 150 میلی گرم در کیلوگرم، کلسترول تخم مرغ کاهش پیدا میکند.(بدون اثرهای سوء دیگر)
  • افزایش سولفات مس در جیره طیور گوشتی، سبب کاهش جمعیت میکروبی میشود.(مانند آنتی بیوتیک عمل میکند)
  • افزایش سولفات مس در جیره طیور گوشتی موجب بهبود میزان رشد و ضریب تغذیه طیور میشود.
  • افزایش مس در طیور، باعث افزایش رشد آنها نیز میشود.
  • از آنجایی که مس نقش زیادی در بهبود فرآیند رشد و انجام واکنش های حیاتی طیور دارد، استفاده به اندازه از آن بسته به سن و شرایط تولید، میتواند تاثیر به سزایی در تولید مطلوب و اقتصادی داشته باشد.

کاربرد سولفات مس در تصفیه آب

سولفات مس به واسطه خاصیت ضد جلبک آن و همچنین خاصیت ضد انگلی آن، در تصفیه آب استخر های شنا بسیار استفاده میشود. سولفات مس در استخرهای پرورش ماهی آب شور یا شیرین نیز برای تصفیه آب و کنترل و از بین بردن عوامل بیماری زا استفاده میشود.

  • همانطور که گفته شد، اصلیترین عاملی که باعث عدم تشکیل جلبک در آب استخرها میشود، سولفات مس است.
  • از سولفات مس در مخازن نگهداری آب که مدت زیادی ثابت هستند و ممکن است در آنها جلبک تشکیل شده یا انگل رشد کند، استفاده میشود.

کاربرد سولفات مس در تصفیه آب استخرها

فروش سولفات مس بدون آب

کاربرد سولفات مس در آبزی پروری

همانطور که گفته شد، یکی از ویژگی های اصلی مس سولفات، ضد انگل بودن و ویژگی ضدباکتریایی آن است. در حوضچه های پرورش ماهی از آن برای پیشگیری از بیمار شدن ماهی ها استفاده میشود. با کنترل بیماری ماهی ها و کاهش نرخ آن، نرخ پرورش ماهی افزایش مناسبی داشته و بازده آن افزایش می یابد. البته باید مراقب بود که غلظت سولفات مس از حد خاصی نباید افزایش بیاید.

کاربرد سولفات مس در پرورش ماهی قزل آلا

از این ماده در پرورش ماهی قزل آلا برای درمان عفونت سطحی نظیر عفونت های انگلی و باکتریایی خارجی ، پوسیدگی میکسوباکتریایی باله و بیماری ساقه دمی استفاده می شود.

البته برای استفاده از این ماده، باید حتما میزان سختی آب را بدانیم. استفاده از سولفات مس در آب با سختی کم، تاثیرات سمی آن را افزایش میدهد. همچنین هدف دیگر از استفاده از سولفات مس در حوضچه های پرورش ماهی، عدم تشکیل جلبک است.

 

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید


4.2 از ۵
برچسب ها :

مقاله های تمادکالا

ضدعفونی کردن دستان روشی مطمئن و مقرون به صرفه برای پیشگیری از بیماری های واگیر دار به ویژه ویروس کرونا است. طبق تحقیقات انجام شده ضدعفونی کردن دستان باعث کاهش 50% مرگ و میر ناشی از اسهال و کاهش 25% مرگ و میر ناشی از عفونت های تنفسی می شود. ضدعفونی کننده های دست اولین […]

تیتراسیون چیست

1 اردیبهشت 1399
تیتراسیون | انواع تیتراسیون

تیتراسیون یکی از فرآیندهای بسیار معروف در علم شیمی و علوم آزمایشگاهی است. در مقاله پیش رو به معرفی این فرآینده و کاربردهای آن در شیمی و علوم آزمایشگاهی خواهیم پرداخت. فرآیند تیتراسیون، تیتر کردن یا تیترامتری نیز نامیده می شود. این فرآیند برای تعیین غلظت یک محلول مجهول با روش های مختلف آزمایشگاهی است. […]

مواد شیمیایی دارای کدبندی های بین المللی هستند که برای شناسایی مواد از این کد ها تحت عنوان “کدهای بین المللی مواد شیمیایی” استفاده می شود. در مقاله پیش رو به بررسی این سیستم های بین المللی می پردازیم. این کد های مواد شیمیایی برای شناسایی خطرات در حمل و نقل و یا استفاده ی […]

یکی از راه های جلوگیری از ابتلا به انواع ویروس ها، باکتری ها و عوامل عفونی، ضد عفونی کردن دست ها و سطوج است. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع ضد عفونی کنندها، روش استفاده و غلظت مناسب هرکدام از آنها آشنا کنیم. ویروس کرونا کشورهای زیادی را آلوده کرده است و […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان تمادکالا