چشم بند خواب و ویژگی های آن

چشم بند وسیله ای است برای ایجاد خوابی راحت تر. این وسیله اکثر برای آدم هایی که وجود نور باعث بیخوابی در آن ها شده استفاده می‌شود ولی در برخی مکان ها مانند هواپیما که توانایی تاریک کردن مکان برای خواب را ندارید نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. چشم بند ها اغلب از پنبه و الیاف ساخته می‌شود ولی برخی شرکت ها از مواد طبیعی و ژل های سرد کننده برای ایجاد خوابی راحتر، استفاده می‌کنند.

چشم بند خواب سما طب

چشمند خواب

ویژگی های بهترین چشم بند خواب

در ادامه به توضیح برخی کاربردها و ویژگی های چشمبندها خواهیم پرداخت. در هنگام خرید چشمبند، حتما لازم است که به جنس آن توجه کنید. جنس چشمبند برای داشتن یک خواب راحت، بسیار مهم است.

  • مطالعه بیش از اندازه در طول روز باعث ایجاد قرمزی در چشمان فرد می‌شود. شما میتوانید با خوابیدن این قرمزی را رفع کنید. البته خوابی که در تاریکی باشد. در برخی مواقع نمی‎توان تاریکی را ایجاد کرد برای همین تنها راه حل استفاده از چشم بند است.
  • خواب کافی و مناسب باعث برگشت انرژی به بدن در طول روز و سبب ترک کافئین می‌شود و از همه مهتر از ایجاد افسردگی و فشار خون و سکته نیز جلوگیر می‌کند. اما چه طور می‌توان در طول روز که همه جا روشن است خوابید؟برخی افراد توانایی برای انجام این کار را ندارند برای همین باید از چشمبند استفاده کرد.
  • استرس ایجاد شده در روز تا موقعی ایی که آفتاب غروب نکند از بین نمی‌رود و شما با خوابیدن می‌توانید این درد را تسکین بخشید. البته وقتی شما استرس داشته باشید به دلیل فشارات عصبی توانایی خوابیدن را ندارید و ساعت ها به سقف خیره می‌شوید. شما میتوانید بدون مصرف دارو بلکه با استفاده از چشمبند، خوابی راحت را تجربه کنید.
  • برخی از افراد با چشمانی نیمه باز می‌خوابند و اگر در مکانی حضور داشته باشند که نور در آن مکان باشد، فرد باعث چشم درد و یا آسیب های جدی در دراز مدت می‌شود. چشمبند وسیله ایی مناسب برای رفع این مشکل است.

چشمبند حتما باید از الیاف ضد حساسیت ساخته شده باشد. این وسیله باید سبک و انعطاف پذیر باشد تا دور تا دور چشم را بپوشاند و از رسیدن نور به چشم خوداری کند. سماطب یکی از بهترین تولیدکنندگان محصولات طبی است که اقدام به تولید چشمبندهای مختلف نیز می کند.

چشمبند خواب

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید


5 از ۵
برچسب ها :

مقاله های تمادکالا

بدن انسان نیازمند بسیاری از ویتامین ها و پروتین ها است که کمبود این مواد در بدن باعث بروز مشکلات زیادی در سیستم عصبی، گوارش و …  می‌شود. ما می‌توان این مواد مورد نیاز را از طریق خوردن مواد غذایی تامین کنیم و یکی از این مواد غذایی سبزیجات است که علاوه بر تامین مواد […]

ویسکومتر چیست؟ گرانروی یا ویسکوزیته مایعات به تغییر شکل مایعات که بر اثر تنش های کششی یا برشی ایجاده شده، گفته می شود. ویسکومتر که با نام ویسکوزیمتر نیز شناخته می شود، دستگاهی است که برای اندازه گیری گرانروی مایعات از آن استفاده می شود. برای اندازه گیری ویسکوزیته مایعات دستگاه ویسکومتر از یکی از […]

تفسیر طیف های ارتعاشی مولکولی (FTIR و رامان) کار ساده ای نیست. این کار مستلزم دانش نظریه تقارن و نظریه ریاضی گروه است تا به وسیله آن بتوان همه نوارهای ارتعاشی طیف را به طور دقیق بررسی کرد. برای کاربردهای طیف سنجی ارتعاشی جهت تعیین مشخصات مواد، می توان طیف های ارتعاشی را با روش […]

دماسنج جیوه ای یکی از انواع دماسنج های پرکاربرد است. شاید بتوان گفت پرکابردترین دماسنجیست که در حال حاضر در دنیا استفاده میشود. در مقاله پیش رو به معرفی این دماسنج، روش کار، انواع و آموزش کار با آن خواهیم پرداخت. دماسنج جیوه ای چیست؟ این شاید سوالی باشد که برای بعضی ها پیش بیاید. […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان تمادکالا