چشم بند خواب و ویژگی های آن

چشم بند وسیله ای است برای ایجاد خوابی راحت تر. این وسیله اکثر برای آدم هایی که وجود نور باعث بیخوابی در آن ها شده استفاده می‌شود ولی در برخی مکان ها مانند هواپیما که توانایی تاریک کردن مکان برای خواب را ندارید نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. چشم بند ها اغلب از پنبه و الیاف ساخته می‌شود ولی برخی شرکت ها از مواد طبیعی و ژل های سرد کننده برای ایجاد خوابی راحتر، استفاده می‌کنند.

چشم بند خواب سما طب

چشمند خواب

ویژگی های بهترین چشم بند خواب

در ادامه به توضیح برخی کاربردها و ویژگی های چشمبندها خواهیم پرداخت. در هنگام خرید چشمبند، حتما لازم است که به جنس آن توجه کنید. جنس چشمبند برای داشتن یک خواب راحت، بسیار مهم است.

  • مطالعه بیش از اندازه در طول روز باعث ایجاد قرمزی در چشمان فرد می‌شود. شما میتوانید با خوابیدن این قرمزی را رفع کنید. البته خوابی که در تاریکی باشد. در برخی مواقع نمی‎توان تاریکی را ایجاد کرد برای همین تنها راه حل استفاده از چشم بند است.
  • خواب کافی و مناسب باعث برگشت انرژی به بدن در طول روز و سبب ترک کافئین می‌شود و از همه مهتر از ایجاد افسردگی و فشار خون و سکته نیز جلوگیر می‌کند. اما چه طور می‌توان در طول روز که همه جا روشن است خوابید؟برخی افراد توانایی برای انجام این کار را ندارند برای همین باید از چشمبند استفاده کرد.
  • استرس ایجاد شده در روز تا موقعی ایی که آفتاب غروب نکند از بین نمی‌رود و شما با خوابیدن می‌توانید این درد را تسکین بخشید. البته وقتی شما استرس داشته باشید به دلیل فشارات عصبی توانایی خوابیدن را ندارید و ساعت ها به سقف خیره می‌شوید. شما میتوانید بدون مصرف دارو بلکه با استفاده از چشمبند، خوابی راحت را تجربه کنید.
  • برخی از افراد با چشمانی نیمه باز می‌خوابند و اگر در مکانی حضور داشته باشند که نور در آن مکان باشد، فرد باعث چشم درد و یا آسیب های جدی در دراز مدت می‌شود. چشمبند وسیله ایی مناسب برای رفع این مشکل است.

چشمبند حتما باید از الیاف ضد حساسیت ساخته شده باشد. این وسیله باید سبک و انعطاف پذیر باشد تا دور تا دور چشم را بپوشاند و از رسیدن نور به چشم خوداری کند. سماطب یکی از بهترین تولیدکنندگان محصولات طبی است که اقدام به تولید چشمبندهای مختلف نیز می کند.

چشمبند خواب

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید


5 از ۵
برچسب ها :

مقاله های تمادکالا

متیلن بلو یا متیل تیونینیوم کلرید یک ترکیب شیمیایی آروماتیک هتروسیکلیک با فرمول شیمیایی    C16H18N3SCl است. متیلن بلو جامدی سبز رنگ و بی بو است که قابلیت انحلال در آب را داشته و محلولی آبی رنگ ایجاد می کند. این رنگ پایه، در زمینه های متنوعی کاربرد دارد. رایج ترین کاربرد متیلن بلو به عنوان […]

سود پرک یا کاستیک سودا یا سود سوزآور یا سدیم هیدروکسید (NaOH) جامدی سفیدرنگ با دمای ذوب 1390درجه سانتی گراد است. سود پرک تمایل شدیدی به جذب رطوبت دارد، بنابراین در انتقال و نگه داری این ماده باید محافظت لازم صورت گیرد. این ماده بدون بو است و اثر خورندگی بالایی دارد. انحلال سودپرک در […]

امروزه بسیاری از ما در مورد سطوح خود تمیزشونده میشنویم که در صنایع مختلفی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. کشف این خاصیت،از اثر نیلوفری آبی شروع شده است. مدت ها مشاهده شده است که نیلوفر آبی گلی است که به هیچ عنوان کثیف نمیشود(حتی با اینکه در مرداب ها و آبهای گل آلود زندگی میکنند). […]

امروزه کاربرد نانولوله های کربنی در صنعت، پزشکی و بسیاری حوزه ها بسیار افزایش پیدا کرده است. در مقاله پیش رو به معرفی نانولوله های کربنی و کاربردهای آنها خواهیم پرداخت. و با کاربرد نانولوله های کربنی آشنا می شویم. خرید نانولوله کربنی نانولوله کربنی چیست؟  نانولوله های کربنی، یکی از انواع نانومواد هستند که […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان تمادکالا