منو

مولاژ کامل بدن انسان هیچ امتیازی ثبت نشده است.

مولاژ چیست؟

مولاژ در اصل کلمه ای فرانسوی است که به معنای قالب است و با همین نام شناخته می شود. مولاژها انواع مختلفی داشته و برای کاربرهای متعددی به کار می روند. به طور مثال در رشته پزشکی انواع مولاژهایی که بدن و آناتومی بدن را نمایش می دهد برای آموزش و یادگیری دانشجویان استفاده می شود. همچنین مولاژها این قابلیت را دارند تا انواع جراحات و آسیب دیدگی های محتمل برای انسان را نشان داده و ابزاری مفید برای تمرین دانشجویان و پزشکان باشد.

جنس مولاژهای ساخته شده تاکنون اغلب لاتکس یا لاستیک است که قابلیت شست و شو نیز دارند.

فروش تجهیزات آموزشی

مولاژ کامل بدن انسان

 

مولاژ بدن انسان

همان طور که بالاتر اشاره شد مولاژها انواع متنوعی دارند که یک دسته از آن ها بدن انسان را نمایش می دهند. لازم به ذکر است مولاژی که بتواند همزمان تمامی اعضا و جوارح بدن انسان را به نمایش گذارد وجود ندارد و عموما مولاژ اعضا و دستگاه های بدن انسان به صورت جداگانه عرضه می شود. به طور مثال مولاژ دستگاه گوارش تمامی اعضای این دستگاه را به دقت نمایش می دهد. همچنین تک تک اعضای دستگاه ها در اندازه های مختلف و کیفیت مختلف ساخته می شوند.

فروش مولاژ بدن انسان

مولاژ بدن انسان

مولاژهای بدن انسان ابزاری کاربردی و بسیار مفید برای آموزش در دانشگاه ها و مدارس محسوب می شود و نقش کلیدی در بهبود یادگیری دانش آموزان و دانشجویان بر عهده دارند. مولاژها بسیار شبیه به اندام های بدن ساخته شده و جزئیات را به خوبی به نمایش می گذارد. مولاژهای بدن انسان در ابعاد طبیعی و یا بزرگتر ساخته می شوند و عموما از کیفیت بالایی برخوردارند.

مولاژهای بدن انسان را می توان بر اساس دستگاه های بدن در گروه های زیر دسته بندی کرد:

 • دستگاه گوارش :  دستگاه گوارش از اندام های متعدی شامل مری، معده، کبد، روده بزرگ و کوچک تشکیل شده است که مولاژ این اجزا به صورت جداگانه قابل عرضه می باشد.

فروش مولاژ دستگاه گوارش

مولاژ دستگاه گوارش

 • دستگاه گردش خون: قلب عضو اصلی این دستگاه است که خون را به کل بدن پمپاژ می کند و به وسیله این مولاژ می توان بطن ها، دهلیزها و رگ های خونی را مشاهده کرد.

مولاژ قلب

 • دستگاه تنفس: این دستگاه وظیفه اکسیژن رسانی به سلول های بدن را داشته و کربن دی اکسید را دفع می کند. ریه ها، نای، حنجره و عروق به خوبی به کمک این دسته از مولاژ قابل مشاهده و بررسی است.

فروش مولاژ دستگاه تنفس

دستگاه تنفس

 • دستگاه ادراری : برای مشاهده آناتومی لگن خاصره زن و مرد، کلیه، نفرون، جسم کلیوی، دستگاه تناسلی مرد و زن مولاژ دستگاه ادراری پیشنهاد می شود. برای نمایش بهتر برخی از آن ها از وسط برش خورده تا تمامی جزئیات آن به خوبی نمایش داده شود.

فروش انواع مولاژ

علاوه بر موارد اشاره شده مولاژهایی نیز تهیه شده اند که ماهیچه ها، اسکلت و مفاصل را در ابعاد طبیعی نشان می دهند. برای مشاهده انواع مولاژهای بدن انسان می توانید به صفحه مولاژ مراجعه فرمایید.

 

 

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • مقالات تمادکالا

  • استفاده از سود سوزآور در شیرین سازی زیتون

   استفاده از سود سوزآور در شیرین سازی زیتون

   زیتون یکی از میوه هایی است که بسیار مورد اقبال قرار میگیرد و سالانه کشاورزان بسیاری زیتون میکارند. بسیاری از زیتون های برداشت شده ممکن است طعمی تلخ داشته باشند و لازم است که شیرین شوند. سود سوزآور یا کاستیک …
  • محیط کشت چیست؟

   محیط کشت چیست؟

   محیط کشت به محیطی گفته میشود که در آن مواد لازم برای رشد و تکثیر سلول‌ها قرار دارد. محیط کشت به صورت جامد، مایع یا ژل است. این مایع شرایط مناسب را برای رشد و تکثیر سلولها فراهم میکند. محیط …
  • تیتراسیون چیست

   تیتراسیون چیست

   تیتراسیون یکی از فرآیندهای بسیار معروف در علم شیمی و علوم آزمایشگاهی است. در مقاله پیش رو به معرفی این فرآینده و کاربردهای آن در شیمی و علوم آزمایشگاهی خواهیم پرداخت. فرآیند تیتراسیون، تیتر کردن یا تیترامتری نیز نامیده می …
  • با تعویض آب رادیاتور، نفسی تازه به خودرو خود بدهید!

   با تعویض آب رادیاتور، نفسی تازه به خودرو خود بدهید!

   یکی از اجزا بسیار مهم خودرو رادیاتور آن است که با چرخاندن آب درون موتور، مانع از افزایش بیش از حد حرارت آن می شود. در مقاله پیش رو قصد داریم در مورد رادیاتور و مایع درون آن به بحث …
  • لوازم آزمایشگاهی- بورت (انواع و کاربردها) – قسمت پنجم

   لوازم آزمایشگاهی- بورت (انواع و کاربردها) – قسمت پنجم

   بورت بورت یکی از پرکاربردترین شیشه آلات آزمایشگاهی است که در شیمی تجزیه و خصوصا تیتراسیون، برای توزیع یک مقدار متغیری از محلول شیمیایی و اندازه گیری مورد استفاده قرار می گیرد. خرید بورت انواع بورت 1- حجمی: برای اندازه …

  همه مقالات

برخی از مشتریان تمادکالا