مولاژ کامل بدن انسان

مولاژ چیست؟

مولاژ در اصل کلمه ای فرانسوی است که به معنای قالب است و با همین نام شناخته می شود. مولاژها انواع مختلفی داشته و برای کاربرهای متعددی به کار می روند. به طور مثال در رشته پزشکی انواع مولاژهایی که بدن و آناتومی بدن را نمایش می دهد برای آموزش و یادگیری دانشجویان استفاده می شود. همچنین مولاژها این قابلیت را دارند تا انواع جراحات و آسیب دیدگی های محتمل برای انسان را نشان داده و ابزاری مفید برای تمرین دانشجویان و پزشکان باشد.

جنس مولاژهای ساخته شده تاکنون اغلب لاتکس یا لاستیک است که قابلیت شست و شو نیز دارند.

فروش تجهیزات آموزشی

مولاژ کامل بدن انسان

 

مولاژ بدن انسان

همان طور که بالاتر اشاره شد مولاژها انواع متنوعی دارند که یک دسته از آن ها بدن انسان را نمایش می دهند. لازم به ذکر است مولاژی که بتواند همزمان تمامی اعضا و جوارح بدن انسان را به نمایش گذارد وجود ندارد و عموما مولاژ اعضا و دستگاه های بدن انسان به صورت جداگانه عرضه می شود. به طور مثال مولاژ دستگاه گوارش تمامی اعضای این دستگاه را به دقت نمایش می دهد. همچنین تک تک اعضای دستگاه ها در اندازه های مختلف و کیفیت مختلف ساخته می شوند.

فروش مولاژ بدن انسان

مولاژ بدن انسان

مولاژهای بدن انسان ابزاری کاربردی و بسیار مفید برای آموزش در دانشگاه ها و مدارس محسوب می شود و نقش کلیدی در بهبود یادگیری دانش آموزان و دانشجویان بر عهده دارند. مولاژها بسیار شبیه به اندام های بدن ساخته شده و جزئیات را به خوبی به نمایش می گذارد. مولاژهای بدن انسان در ابعاد طبیعی و یا بزرگتر ساخته می شوند و عموما از کیفیت بالایی برخوردارند.

مولاژهای بدن انسان را می توان بر اساس دستگاه های بدن در گروه های زیر دسته بندی کرد:

  • دستگاه گوارش :  دستگاه گوارش از اندام های متعدی شامل مری، معده، کبد، روده بزرگ و کوچک تشکیل شده است که مولاژ این اجزا به صورت جداگانه قابل عرضه می باشد.

فروش مولاژ دستگاه گوارش

مولاژ دستگاه گوارش

  • دستگاه گردش خون: قلب عضو اصلی این دستگاه است که خون را به کل بدن پمپاژ می کند و به وسیله این مولاژ می توان بطن ها، دهلیزها و رگ های خونی را مشاهده کرد.

مولاژ قلب

  • دستگاه تنفس: این دستگاه وظیفه اکسیژن رسانی به سلول های بدن را داشته و کربن دی اکسید را دفع می کند. ریه ها، نای، حنجره و عروق به خوبی به کمک این دسته از مولاژ قابل مشاهده و بررسی است.

فروش مولاژ دستگاه تنفس

دستگاه تنفس

  • دستگاه ادراری : برای مشاهده آناتومی لگن خاصره زن و مرد، کلیه، نفرون، جسم کلیوی، دستگاه تناسلی مرد و زن مولاژ دستگاه ادراری پیشنهاد می شود. برای نمایش بهتر برخی از آن ها از وسط برش خورده تا تمامی جزئیات آن به خوبی نمایش داده شود.

فروش انواع مولاژ

علاوه بر موارد اشاره شده مولاژهایی نیز تهیه شده اند که ماهیچه ها، اسکلت و مفاصل را در ابعاد طبیعی نشان می دهند. برای مشاهده انواع مولاژهای بدن انسان می توانید به صفحه مولاژ مراجعه فرمایید.

 

 

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید


امتیازی ثبت نشده است.
برچسب ها :

مقاله های تمادکالا

آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید ماده‌ای است که امروزه کاربردهای بسیار زیادی دارد. این ماده بیشتر به عنوان ضدعفونی کننده و سفیدکننده استفاده می‌شود. این ماده بیشتر به صورت غلیط آن یافت میشود و در کاربردهایی بسیاری نیاز است که این ماده رقیق گردد. برای رقیق کردن آن حتما لازم است از آب مقطر استفاده […]

  در این مقاله به بررسی برخی از دیگر گرید های موجود میپردازیم که بسته به نوع ماده و مصرف آن جدا شده اند. برای دیدن گرید بندی های اصلی و معروفتر که برای مواد تعریف می شوند، میتوانید مقاله “انواع گرید مواد شیمیایی(بخش اول)” را مطالعه فرمایید. گرید های عمومی مواد شیمیایی   گرید […]

زیتون یکی از میوه هایی است که بسیار مورد اقبال قرار میگیرد و سالانه کشاورزان بسیاری زیتون میکارند. بسیاری از زیتون های برداشت شده ممکن است طعمی تلخ داشته باشند و لازم است که شیرین شوند. سود سوزآور یا کاستیک سودا ماده ایست که برای شیرین کردن زیتون مورد استفاده قرار میگیرد. در مقاله پیش […]

مقدمه نانو ذرات فوتو کاتالیستی فوتوکاتالیزوری به فرایند تصفیه برخی از آلاینده های محیطی با استفاده از جذب امواج ماورا بنفش و مرئی توسط ذرات اکسید فلزی (نیمه رسانا) گفته می شود. امروزه استفاده از نانوذرات اکسید فلزات به دلیل خواص منحصر به فردشان در مقیاس نانو، بسیار توسعه یافته است. نانو ذرات اکسید تیتانیم، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان تمادکالا