ماکت آناتومی بدن انسان و کودک

ماکت و آناتومی بدن انسان و کودک

آناتومی بدن انسان یا کالبدشناسی یکی از علوم مرتبط با شناخت ساختار بدن انسان است. مطالعه آناتومی بدن انسان که از سلول ها شروع شده و به اندام ها می رسد، کار ساده ای نیست و نیاز به میکروسکوپ و سایر ابزارهای تخصصی دارد تا امکان مشاهده همه اجزای بدن برای دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی فراهم شود.

فروش تجهیزات آموزشی

امروزه برای بهبود روش های آموزش و یادگیری دانشجویان از انواع ماکت های آناتومی بدن انسان و کودک استفاده می شود که با دقت بالا و مشابهت بالایی با نمونه طبیعی، ساخته شده اند. ماکت ها یا به بیان دیگر مولاژها به قالب هایی با جنس های گوناگون اعم از پلاستیک، سرامیک یا لاتکس گفته می شود که با رنگ های طبیعی و در اندازه های گوناگون برای نمایش اعضای بدن انسان به کار می روند.

مولاژ بدن انسان

از آن جایی که ماکت آناتومی بدن انسان و کودک می تواند به طور دقیق و صحیح اندام های بدن را نشان دهد ابزاری بسیار مفید در عرصه آموزش به شمار می رود. برخی از ماکت های موجود امکان تفکیک اجزا و نصب دوباره دارند که باعث مشاهده همه جوانب اندام های داخلی می شود. دسته ای دیگر از ماکت های موجود برای تمرین مراقبت از بیمار و شبیه سازی بسیاری از جراحی ها و درمان های پزشکی به کار می روند. به طور مثال به یکسری عوامل خارجی می توانند واکنش نشان دهند و دچار خونریزی یا شکستگی شوند و عملا آسیب هایی  که امکان وقوع برای انسان ها دارند مورد بررسی قرار می گیرند.

انواع ماکت های آناتومی بدن انسان و کودک

تاکنون تمامی اندام ها و دستگاه های بدن انسان به صورت ماکت و مولاژهایی در ابعاد و کیفیت های مختلف ساخته شده اند. این مولاژها عموما به صورت جداگانه و یا در قالب مجموعه ی اعضای هر یک از دستگاه های بدن عرضه شده اند. تا کنون ماکتی که همه ی اعضای بدن انسان را به شکل واحد نمایش دهد در دسترس نیست. ماکت آناتومی بدن انسان را می توان به انواع زیر تقسیم بندی کرد:

مدل های پرستاری: از این مدل ها برای تمرین و یادگیری انواع مراقبت های پزشکی از جمله درمان شکستگی، خونریزی و جراحت به کار می روند.

مولاژ مراقبت پرستاری

مولاژ دستگاه گردش خون: این مجموعه قلب، بطن ها و دهلیزها و رگ های خونی را به دقت نشان می دهد.

مولاژ ماهیچه ها: انواع ماهیچه های بدن که شامل ماهیچه های اسکلتی، صاف و قلبی می شود را می توان در ابعاد متفاوت به کمک این گروه از مولاژها مشاهده کرد.

مولاژ عضلات بدن انسان

مولاژ دستگاه گوارش: اندام های این دستگاه به صورت جداگانه و یا یک مولاژ واحد قابل تفکیک عرضه می شوند. اندام های مانند معده، روده، مری، کبد و کیسه صفرا قابل مشاهده هستند.

مولاژ دستگاه تنفس: برای مشاهده بینی، نای، حنجره و قفسه سینه با ابعاد بزرگتر و بسیار شبیه به نمونه واقعی مولاژ دستگاه تنفس به دانشجویان پیشنهاد می شود.

مولاژ دهان و دندان: این گونه مولاژها در انواع مختلف برای کاربردهای متفاوت ساخته شده اند که مناسب برای دانشجویان دندانپزشکی است. انواع دندان ها، بیماری های دهان و لثه و مراقبت های لازم از طریق این گونه مولاژها قابل آموزش و یادگیری است.

مولاژ فک بالا و پایین

مولاژ دستگاه ادراری: مجموعه مولاژهای کلیه، نفرون، جسم کلیوی، اندام تناسلی و لگن خاصره در این گروه دسته بندی می شوند.

مولاژ دستگاه عصبی: مشاهده ساختمان مغز، سلول های عصبی و انشعابات آن به کمک این گروه از مولاژها با دقت و کیفیت بالایی امکان پذیر است.

خرید مولاژ مغز

مولاژ اسکلت و مفاصل: تمامی استخوان های بدن انسان در این گروه از مولاژها به درستی و کیفیت بالا و در ابعاد مختلف عرضه می شوند.

مولاژ اندام های حسی: اندام های حسی شامل پوست، بینی، گوش، چشم و زبان می شوند که مولاژ این دسته از اندام های بدن با دقت و کیفیت بالا و در ابعاد مختلف ساخته شده اند.

مولاژ پوست

 

 

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید


4 از ۵
برچسب ها :

مقاله های تمادکالا

کوره‌ها یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد در لابراتوارهای دندان پزشکی هستند. در مقاله پیش قصد معرفی این کورها و کاربردهای آنها در دندان پزشکی را داریم. فروش کوره آزمایشگاهی کوره های دندان سازی در ترمیم دندان ها و بسیاری از فرآیندهای مختلف، از سرامیک ها استفاده می شود. سرامیک ها برای شکل گیری و سفت […]

در مقاله پیش رو قصد داریم به معرفی دسیکاتور و انواع آن و روش کار با آن بپردازیم. دسیکاتور وسیله ایست(معمولا شیشه ای) درپوش دار و برای خشک نگه داشتن و یا خشک کردن مواد از آن استفاده می شود. فروشگاه تماد کالا این امکان را فراهم کرده است تا از خدمات خرید دسیکاتور استفاده کنید. خرید […]

محیط کشت های بلاد آگار و شکلات آگار جزوه معروفترین و پر استفاده ترین محیط کشت های در حال حاضر هستند. با این وجود، بسیاری از افراد تفاوت این دو محیط کشت را نمیدانند. در مقاله پیش رو قصد داریم که به معرفی این محیط های کشت و تفاوت های آنها با یکدیگر بپردازیم. برای […]

مبرد، کندانسور، چگالنده یا لوله تقطیر یکی از وسایل پرکاربرد در آزمایشگاه است که معمولا برای خالص سازی مایعات استفاده میشود. در مقاله پیش‌رو به معرفی مبرد، انواع آن و کاربردهای آن خواهیم پرداخت. مبرد وسیله ای است که به کمک آن، گازها را میعان میکنند. گاز مورد نظر وارد کندانسور شده و با قرارگیری […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان تمادکالا