منو

ماکت آناتومی بدن انسان و کودک هیچ امتیازی ثبت نشده است.

ماکت و آناتومی بدن انسان و کودک

آناتومی بدن انسان یا کالبدشناسی یکی از علوم مرتبط با شناخت ساختار بدن انسان است. مطالعه آناتومی بدن انسان که از سلول ها شروع شده و به اندام ها می رسد، کار ساده ای نیست و نیاز به میکروسکوپ و سایر ابزارهای تخصصی دارد تا امکان مشاهده همه اجزای بدن برای دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی فراهم شود.

فروش تجهیزات آموزشی

امروزه برای بهبود روش های آموزش و یادگیری دانشجویان از انواع ماکت های آناتومی بدن انسان و کودک استفاده می شود که با دقت بالا و مشابهت بالایی با نمونه طبیعی، ساخته شده اند. ماکت ها یا به بیان دیگر مولاژها به قالب هایی با جنس های گوناگون اعم از پلاستیک، سرامیک یا لاتکس گفته می شود که با رنگ های طبیعی و در اندازه های گوناگون برای نمایش اعضای بدن انسان به کار می روند.

مولاژ بدن انسان

از آن جایی که ماکت آناتومی بدن انسان و کودک می تواند به طور دقیق و صحیح اندام های بدن را نشان دهد ابزاری بسیار مفید در عرصه آموزش به شمار می رود. برخی از ماکت های موجود امکان تفکیک اجزا و نصب دوباره دارند که باعث مشاهده همه جوانب اندام های داخلی می شود. دسته ای دیگر از ماکت های موجود برای تمرین مراقبت از بیمار و شبیه سازی بسیاری از جراحی ها و درمان های پزشکی به کار می روند. به طور مثال به یکسری عوامل خارجی می توانند واکنش نشان دهند و دچار خونریزی یا شکستگی شوند و عملا آسیب هایی  که امکان وقوع برای انسان ها دارند مورد بررسی قرار می گیرند.

انواع ماکت های آناتومی بدن انسان و کودک

تاکنون تمامی اندام ها و دستگاه های بدن انسان به صورت ماکت و مولاژهایی در ابعاد و کیفیت های مختلف ساخته شده اند. این مولاژها عموما به صورت جداگانه و یا در قالب مجموعه ی اعضای هر یک از دستگاه های بدن عرضه شده اند. تا کنون ماکتی که همه ی اعضای بدن انسان را به شکل واحد نمایش دهد در دسترس نیست. ماکت آناتومی بدن انسان را می توان به انواع زیر تقسیم بندی کرد:

مدل های پرستاری: از این مدل ها برای تمرین و یادگیری انواع مراقبت های پزشکی از جمله درمان شکستگی، خونریزی و جراحت به کار می روند.

مولاژ مراقبت پرستاری

مولاژ دستگاه گردش خون: این مجموعه قلب، بطن ها و دهلیزها و رگ های خونی را به دقت نشان می دهد.

مولاژ ماهیچه ها: انواع ماهیچه های بدن که شامل ماهیچه های اسکلتی، صاف و قلبی می شود را می توان در ابعاد متفاوت به کمک این گروه از مولاژها مشاهده کرد.

مولاژ عضلات بدن انسان

مولاژ دستگاه گوارش: اندام های این دستگاه به صورت جداگانه و یا یک مولاژ واحد قابل تفکیک عرضه می شوند. اندام های مانند معده، روده، مری، کبد و کیسه صفرا قابل مشاهده هستند.

مولاژ دستگاه تنفس: برای مشاهده بینی، نای، حنجره و قفسه سینه با ابعاد بزرگتر و بسیار شبیه به نمونه واقعی مولاژ دستگاه تنفس به دانشجویان پیشنهاد می شود.

مولاژ دهان و دندان: این گونه مولاژها در انواع مختلف برای کاربردهای متفاوت ساخته شده اند که مناسب برای دانشجویان دندانپزشکی است. انواع دندان ها، بیماری های دهان و لثه و مراقبت های لازم از طریق این گونه مولاژها قابل آموزش و یادگیری است.

مولاژ فک بالا و پایین

مولاژ دستگاه ادراری: مجموعه مولاژهای کلیه، نفرون، جسم کلیوی، اندام تناسلی و لگن خاصره در این گروه دسته بندی می شوند.

مولاژ دستگاه عصبی: مشاهده ساختمان مغز، سلول های عصبی و انشعابات آن به کمک این گروه از مولاژها با دقت و کیفیت بالایی امکان پذیر است.

خرید مولاژ مغز

مولاژ اسکلت و مفاصل: تمامی استخوان های بدن انسان در این گروه از مولاژها به درستی و کیفیت بالا و در ابعاد مختلف عرضه می شوند.

مولاژ اندام های حسی: اندام های حسی شامل پوست، بینی، گوش، چشم و زبان می شوند که مولاژ این دسته از اندام های بدن با دقت و کیفیت بالا و در ابعاد مختلف ساخته شده اند.

مولاژ پوست

 

 

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • مقالات تمادکالا

  • آمینو اسید چیست و چه کاربردهایی دارد؟

   آمینو اسید چیست و چه کاربردهایی دارد؟

   آمینو اسید چیست کلمه آمینو اسید کوتاه شده عبارت آلفا-آمینو کربوکسیلیک اسید است. آمینو اسیدها مولکول­هایی آلی هستند که از یک گروه آمینو (-NH2)، کربوکسیل (-COOH­) و یک زنجیره آلی R ساخته شده­ اند. ترکیب این زنجیره آلی در هر …
  • کاربرد کربن فعال در تصفیه آب

   کاربرد کربن فعال در تصفیه آب

   کاربرد کربن فعال در تصفیه آب طعم و بوی نامطبوع آب از جمله مشکلاتی است که باعث غیرقابل مصرف شدن آب آشامیدنی می شود. یکی از روش های کارآمد برای رفع این آلودگی ها از آب، استفاده از فیلترهای حاوی …
  • میکروسکوپ نوری قطبیده شده Polarizing Microscope (مقاله و فیلم)

   میکروسکوپ نوری قطبیده شده Polarizing Microscope (مقاله و فیلم)

   میکروسکوپ نوری قطبیده شده (Polarizing Microscope) نور از دو میدان الکتریکی و مغناطیسی عمود بر هم تشکیل شده و بطور سینوسی در حال نوسان می‌باشند. ارتعاشات میدان الکتریکی نور غیر پلاریزه در یک نقطه در همه جهات می‌باشد. در اکثر …
  • با تعویض آب رادیاتور، نفسی تازه به خودرو خود بدهید!

   با تعویض آب رادیاتور، نفسی تازه به خودرو خود بدهید!

   یکی از اجزا بسیار مهم خودرو رادیاتور آن است که با چرخاندن آب درون موتور، مانع از افزایش بیش از حد حرارت آن می شود. در مقاله پیش رو قصد داریم در مورد رادیاتور و مایع درون آن به بحث …
  • کربوکسی متیل سلولز، انواع و کاربردها

   کربوکسی متیل سلولز، انواع و کاربردها

   کربوکسی متیل سلولز، CMC یا سلولزگام یک گرد سفیدرنگ و بی بود است که امروزه در دو گرید خوراکی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. کربوکسی متیل سلولز از مشتقات سلولز است که در آن به جای برخی از …

  همه مقالات

برخی از مشتریان تمادکالا