جلوگیری از بخار گرفتن شیشه ماشین با استفاده از سیلیکاژل

حتما برای شما هم پیش آمده است که بخار گرفتن شیشه ماشین باعث تار شدن دید شما در هنگام رانندگی شود. بویژه در فصل زمستان این مسئله بسیار مشکل ساز است زیرا هوای بیرون سرد است و امکان پایین دادن شیشه وجود ندارد. در مقاله پیشرو روشی برای جلوگیری از بخارگرفتن شیشه ماشین آموزش داده میشود.

سیلیکاژل ماده ای جاذب آب است که قدرت جذب آن بسیار زیاد است و میتواند بخار آب موجود در هوا را نیز جذب کند. از سیلیکاژل در موارد زیادی برای گرفتن رطوبت استفاده میشود. یکی از بیشترین کاربردهای آن که همه تا بحال دیده اند، استفاده از سیلیکاژل در جعبه های کفش است که به صورت کیسه های 2-5 گرمی قرار دارند.

فروش سیلیکاژل

جلوگیری از بخار گرفتن شیشه ماشین با استفاده از سیلیکاژل

از سیلیکاژل میتوان برای جذب بخارات شیشه استفاده کرد تا شیشه ماشین بخار نگیرد. میتوان از کیسه های 1،2 یا 5 گرمی آن استفاده کرد و آنها را روی داشبورد و زیر شیشه جلو ماشین قرار داد تا بخار را جذب کند و شیشه ماشین بخار نگیرد.

استفاده از سیلیکاژل برای گرفتن بخار شیشه ماشین

همچنین روش دیگر استفاده از سیلیکاژل به این صورت است که میتوانید یک جوراب خوشگل انتخاب کرده و حدود 100-200 گرم سیلیکاژل درون آن بریزید. انتهای جوراب را گره بزنید و آنرا روی داشبورد ماشین قرار دهید تا دیگر هیچوقت شیشه ماشینتان بخار نگیرد.

توجه کنید که بعد از مدتی ممکن است این سیکاژل ها آب زیادی جذب کرده و دیگر ظرفیت جذب آب آنها کاهش یابد. در این مواقع لازم است که سیلیکاژل درون جوراب عوض شده و سیلیکاژل جدیدی جایگزین آن شود. همچنین با دادن گرما، میتوان آب سیلیکاژل ها را از آنها خارج کرد و دوباره از آنها استفاده کرد.

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید


4.93 از ۵
برچسب ها :

مقاله های تمادکالا

نمک فسفات بافری(PBS) یک محلول بافری است که به طور معمول در تحقیقات زیستی مورد استفاده قرار میگیرد. این یک محلول نمکی شامل سدیم کلرید، سدیم فسفات و در برخی فرمول ها، پتاسیم کلرید و پتاسیم فسفات است. این بافر کمک میکند تا pH ثابت نگه داشته شود. معمولا غلظت یون و مواد درون آن […]

طیف وسیعی از مواد به صورت خالص (عنصر)، ترکیب و مخلوط در صنعت چاپ برای تولید مورد استفاده قرار می گیرد که به عنوان مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت چاپ شناخته می شوند. تنوع مواد مصرفی به سبب پیشرفت ها و فناوری های متعددی است که در این صنعت و به ویژه در چاپ […]

تیتراسیون معمولا در علم شیمی به کار می­رود و برای تعیین غلظت یک ماده مجهول استفاده می‌­شود. در تیتراسیون اندازه­‌گیری حجم بسیار مهم است، به همین دلیل به آن آنالیز حجمی نیز می‌­گویند. یکی از معمول­ترین آنالیزهای حجمی، تیتراسیون اسید و باز است. در این روش محلول مجهول در یک ظرف قرار دارد. سپس محلول […]

سدیم هیدروکسید، سود سوزآور یا کاستیک سودا (caustic soda) دارای فرمول شیمیایی NaOH است. این ماده جامدی سفید رنگ است که دارای دمای ذوب 1390 درجه سانتی گراد است. این ماده جاذب آب است و آب محیط اطراف خود را جذب میکند. به همین دلیل نیاز است که در نگهداری آن ملاحظات لازم انجام گیرد. […]

2 پاسخ به “جلوگیری از بخار گرفتن شیشه ماشین با استفاده از سیلیکاژل”

  1. سلام خرید مقداری سلیکاژر چگونه ممکن است آیادراستان گلستان نمایندگی دارید

    • سلام بله ارسال به کلیه شهرستان ها می باشد. شما می توانید با مراجعه به صفحه فروش سیلیکاژل اطلاعات لازم را کسب کنید و خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان تمادکالا