تفاوت مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید، این است که تفاوت مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی در چیست. در این مقاله قصد داریم در این باره توضیحاتی بدهیم. همان طور که می دانید فروشگاه اینترنتی تمادکالا یکی از اولین فروشگاه های اینترنتی است که در زمینه فروش مواد شیمیایی آماده خدمت رسانی است. برای اطلاع از لیست محصولات تمادکالا می توانید از دسترسی سریع زیر خرید مواد شیمیایی خود را انجام دهید.

فروش مواد شیمیایی

مواد شیمیایی

به طور کلی منظور ما از مواد شیمیایی، موادی با ترکیب شیمیایی مشخص هستند. موادی به صورت نسبتا خام هستند و از آنها در صنایع مختلف یا آزمایشگاه ها به عنوان پیش ماده استفاده می شود. مواد شیمیایی با ترکیبات مختلف توسط شرکت های مختلف یا پتروشیمی ها فروخته می شوند. شرکت هایی هستند که این مواد را تولید کرده و در اختیار دیگر صنایع یا دانشمندان قرار می دهند.

مواد شیمیایی صنعتی

مواد شیمیایی صنعتی به موادی گفته می شود که برای تولید در صنعت از آنها استفاده می شود. این مواد بسته به کاربرد صنعتی، ممکن است دارای گرید های مختلف و خلوص های مختلفی باشند. گرید مواد، نشان دهند خلوص آنها و میزان ناخالصی آنها است.

فروش مواد شیمیایی صنعتی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره گرید مواد، می توانید مقاله “انواع گرید مواد شیمیایی” را نیز مطالعه فرمایید.

در بسیاری از کاربردهای صنعتی، نیاز به خلوص های بسیار بالا نیست و به همین دلیل نیز مواد صنعتی معمولا خلوص پایین تری دارند. البته خلوص مواد صنعتی نیز با یکدیگر مختلف است و مواد صنعتی با خلوص بالا نیز وجود دارند اما باز هم خلوص آنها از مواد آزمایشگاهی پایین تر است. (در ادامه بیشتر درباره مواد آزمایشگاهی توضیح خواهیم داد.)

مواد شیمیایی آزمایشگاهی

از آنجایی که در بسیاری از آزمایش ها، لازم است که مواد مورد استفاده کاملا خالص باشند، درجه خلوص آنها و ناخالصی های آنها بسیار مهم است. زیرا کوچکترین مقداری از ناخالصی ممکن است نتیجه آزمایش را تغییر دهد و باعث نتایج اشتباه شود. به همین دلیل است که مواد شیمیایی آزمایشگاهی خلوص بسیار بالایی دارند و اعداد خلوصی در ابعاد 99/99% مقادیری بسیار معمول در میان مواد شیمیایی آزمایشگاهی هستند. این مواد به همین دلیل نیز قیمتی بسیار بالاتر از مواد صنعتی دارند و حتی ممکن است قیمت آنها تا چندصد برابر باشد.

فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی

این خلوص در مواد آزمایشگاهی آنقدر مهم است که حتی در بعضی موارد لازم است ناخالصی های آن نیز به طور دقیق مشخص شده باشند.(بله، منظورمان از ناخالصی همان 0.01% ماده است!) به همین دلیل نیز شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی، معمولا لیستی از ناخالصی های موجود در ماده به همراه میزان هرکدام از این ناخالصی ها ارایه می کنند.

*بسیاری از ما علت گرانتر بودن مواد شیمیایی آزمایشگاهی را جویا می شوند، به همین دلیل نیز این مقاله نوشته شد تا دقیقا گفته شود که این اختلاف قیمت به دلیل خلوص بالاتر مواد شیمیایی آزمایشگاهی است.

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید


5 از ۵
برچسب ها :

مقاله های تمادکالا

کروماتوگرافی روشی برای جداسازی اجرای یک مایع یا گاز از یکدیگر است. در این روش معمولا ماده ای که قصد جداسازی آنرا داریم، از یک توری یا لوله عبور کرده و در طی این فرآیند، اجزای ماده، با توجه به سرعت های مختلف حرکتشان در محیط، جداسازی میشوند. در مقاله پیش رو به معرفی روش […]

همانطور که برای تهیه هر غذایی به موادی خاص نیاز است، برای بافتن یک قالی هم به مواد اولیه احتیاج داریم. از جمله مواد به کار رفته در بافت قالی، عبارتند از: فروش مواد شیمیایی قالی دست بافت: 1-پشم، 2-پنبه، 3-ابریشم  قالی ماشینی: 1- الیاف مصنوعی (مانند پلی استر و ریون) مواد شیمیایی مورد استفاده […]

بالن یا فلاسک آزمایشگاهی یکی از لوازم بسیار پرکاربرد در آزمایشگاه هاست که در هر آزمایشگاهی لازم و ضروری است. شناخت انواع بالن آزمایشگاهی و دانستن کاربرد هرکدام، به استفاده بهتر در آزمایشگاه و انتخاب بالن مناسب، کمک خواهد کرد. در این مقاله با انواع بالن آزمایشگاهی و کاربرد هریک آشنا می شویم. بالن آزمایشگاهی […]

کات کبود یا مس(II) سولفات با فرمول شیمیایی CuSO4(H2O)x، یک ماده کریستالی آبی رنگ و شفاف است که تعداد آب آن میتواند از 0 تا 5 متغییر باشد. این ماده همچنین با عنوان های مس سولفات، گوهر آبی، سولفات مس و زاج کبود نیز شناخته میشود. پر استفاده ترین حالت آن کات کبود 5 آبه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان تمادکالا