تب سنج مادون قرمز و نحوه اندازه گیری دما

دماسنج(تب سنج) ها همانطور که از اسمشان پیداست، دمای جسم یا فقط سطح جسم را به ما اعلام می‌کنند. دماسنج ها به روش های گوناگونی دما را به ما اعلام می‌کنند که این گوناگونی باعث پدید آمدن انواع مختلف دماسنج شده است که ما در ادامه به یکی از آن ها یعنی دماسنج مادون قرمز می‌پردازیم.

تب سنج مادون قرمز

قیمت خرید تب سنج مادون قرمز مدل TG8818N

نحوه اندازه گیری دما توسط تب سنج مادون قرمز

تمام اجسام اطراف ما، از خودشان اشعه هایی با طول موج ها و انرژی های متفاوتی گسیل می‌کنند. ممکن است یه جسمی مادون قرمز بیشتری گسیل کند و یا حتی یک جسم به دلیل دمای کم خود، مادون قرمز جذب کند. تب سنج مادون قرمز با لیزر(اشعه مادون قرمز) ایی که ساطع می‌کند، می‌تواند درجه گرمی و سردی جسم را فورا اعلام کند.

به این صورت که وقتی دماسنج را در مجاورت جسم قرار می‌دهید و یک ردیابی به نام گرماپیل اشعه مادون قرمزی که از جسم ساطع شده است را در خود جمع می‌کند و سپس این گرمای جذب شده یا دفع شده به برق تبدیل می‌شود و این مقدار الکتریسیته تولید شده اندازه گیری می‌شود که باعث می‌شود دمای جسم(با توجه به مقدار برق تولید شده) اعلام شود.

خرید انواع دماسنج

نحوه کار با تب سنج مدون قرمز

نحوه استفاده ازین دستگاه به این صورت است که سره تب سنج را در حد فاصله 1 cm  تا 4 cm از پیشانی فرد گرفته و دکه روی دسته را نگه می‌داریم تا دمای بدن اعلام شود. همانطور که در زیر مشاهده می‌کنید امروزه تب سنج های مادون قرمز نسل جدید این گونه شده است که فردی که با آن کار می‌کند، لازم به دانستن دمای نرمال یا خطرناک بدن نیست زیرا صفحه نمایش آن ( همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید ) به رنگ هایی در میاید که نشان دهنده وضعیت تب بدن فرد است.

نحوه کار با تب سنج مدون قرمز

این نوع تب سنج مناسب استفاده در مراکز صنعتی است به دلیل اینکه نیاز به تماس با جسم ندارد و سریع اعلام می‌کند. همچنین این تب سنج برای این روز ها که با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کنیم نیز مناسب است زیرا نیاز به لمس سطح بدن فرد ندارد و سریع دما ر اعلام می‌کند و مانع از تجمع افراد برای تعیین دمای بدن می‌شود.

فرق تب سنج با دماسنج دیجیتالی

امروزه برخی افراد سودجو از ناآگاهی افراد سو استفاده می‌کنند و به جای تب سنج لیزری، دماسنج دیجیتالی( لیزری) می‌فروشند. دماسنج دارای خطایی بیش از 4 درجه است به خاطره همین قیمت پایین تری دارد ولی افراد سود جو آن را با قیمت تب سنج لیزری می‌فروشند.

بهترین برند تب سنج مادون قرمز

بهترین و دقیق ترین و قابل اعتماد ترین برند تب سنج مادون قرمز، TG8818N است که در زیر تصویر آن قابل مشاهده است.

 تب سنج مادون قرمز مدل TG8818N

 

به محتوای این صفحه امتیاز بدهید


۵ از ۵
برچسب ها :

مقاله های تمادکالا

نمک فسفات بافری(PBS) یک محلول بافری است که به طور معمول در تحقیقات زیستی مورد استفاده قرار میگیرد. این یک محلول نمکی شامل سدیم کلرید، سدیم فسفات و در برخی فرمول ها، پتاسیم کلرید و پتاسیم فسفات است. این بافر کمک میکند تا pH ثابت نگه داشته شود. معمولا غلظت یون و مواد درون آن […]

چشم بند وسیله ای است برای ایجاد خوابی راحت تر. این وسیله اکثر برای آدم هایی که وجود نور باعث بیخوابی در آن ها شده استفاده می‌شود ولی در برخی مکان ها مانند هواپیما که توانایی تاریک کردن مکان برای خواب را ندارید نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. چشم بند ها اغلب از پنبه و […]

آلژینات سدیم این پودر ساختاری گرانولی یا فیبری به رنگ سفید مایل به زرد دارد. این ساختار بدون بو، دارای فرمول شیمیایی (C6H8O6)nاست. سدیم آلژینات یک نمک سدیم از اسید آلژنیک بوده که یک پلی ساکارید طبیعی است که در جلبک های قهوه ای یافت می شود. این ماده به طور کلی به عنوان تثبیت […]

میکسر آزمایشگاهی چیست؟ همزن آزمایشگاهی یا میکسر آزمایشگاهی یک از تجهیزات آزمایشگاهی متداول در آزمایشگاه ها است که در صنایع مختلف نظیر داروسازی، آزمایشگاه شیمی، رنگ سازی و … مورد استفاده است. از همزن آزمایشگاهی برای مخلوط کردن مایعات، یکنواخت نگه داشتن نمونه مایع در حین آزمایش،برای گرم کردن یا خنک کردن نمونه و همچنین […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان تمادکالا